Koło Ekologiczne

Opiekun - mgr Małgorzata Kloczkowska

Szkolne Koło Ekologiczne Natura działa w naszym gimnazjum już od wielu lat.

Celem działalności koła jest kształtowanie kultury i świadomości ekologicznej młodego pokolenia. Koło poprzez swoją działalność zwraca uwagę na konieczność ochrony środowiska, umożliwia poznawanie najbliższego środowiska i obcowanie z naturą.

Członkowie koła organizują akcje ekologiczne na terenie szkoły, organizyją warsztaty, wygłaszają referaty ekologiczne, organizują i biorą udział w konkursach ekologicznych.

KRONIKA DZIAŁAŃ KOŁA EKOLOGICZNEGO

DZIEŃ ZIEMI

Obchody Dnia Ziemi w Gimnazjum nr 1 obejmowały między innymi uczestnictwo w miejskiej akademii zorganizowanej w domu Kultury w Ząbkowicach. Uczniowie klasy II d mieli okazję wymienić zużyte baterie na kwitnące rośliny, przygotowali się również do uczestnictwa w konkursach plastycznych.

Bardzo dużym  powodzeniem cieszył się kiermasz z przygotowanymi przez uczniów wypiekami.

Dochód z imprezy został przeznaczony na nagrody dla uczniów, którzy zdobyli pierwsze miejsca w organizowanych z okazji Dnia Ziemi konkursach:
-konkurs fotograficzny ,,Ciekawa przyroda” - Weronika Sroczyńska   kl. I b
-konkurs poetycki ,,W myślach i w sercu” - Aleksandra Kowalczyk   kl. I b
-konkurs plastyczny ,,Przyjaciel Ziemi” - Dawid  Dzimira   kl. I d
-konkurs na dekorację roślinną - Kamila Szadkowska   kl.I a
- konkurs w zbiórce nakrętek - Daniel Plak   kl.1c
-konkurs w zbiórce makulatury - Olga Grzywnowicz   kl. III b

LEKCJA BIOLOGI I EKOLOGI

Dnia 27 października w sali biologicznej odbyło się spotkanie uczniów szkoły angielskiej z Hull i uczniów naszego gimnazjum. Podczas zajęć nasi goście mogli zapoznać się z przyrodą Polski, przyrodą Dąbrowy Górniczej, historią Ziemi, ochroną środowiska. Organizatorami byli nauczyciel biologii  i opiekun koła ekologicznego - mgr M.Kloczkowska, nauczyciel chemii - mgr M.Paciej-Kusiak oraz uczniowie klasy II d.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
W dniu 14 września uczniowie klas drugich pod opieką: M. Kloczkowskiej, J. Waszkiewicz, A. Glazer, S. Teresińskiej, A.Tylec, N. Możdżonek wzieli udział w organizowanej przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA.

Tegoroczna XIX edycja przebiegała pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję...nie śmiecę". Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierali śmieci pozostawione wokół Pogorii III. Akcję wśród uczniów propagowała opiekun Koła Ekologicznego M.Kloczkowska.

KRONIKA DZIAŁAŃ KOŁA EKOLOGICZNEGO

WYCIECZKA W GÓRY

W dniach 11-13 pażdziernika grupa 27 uczniów z klas: IIIa, IIIb, IIIc pod opieką mgr Małgorzaty Kloczkowskiej oraz mgrJolanty Bartochy wyjechała na trzydniową górską wycieczkę. Uczestnicy wycieczki zwiedzali Żywiec ,Węgierską Górkę ,Milówkę. Podziwiali z Góry Żar piękne beskidzkie krajobrazy. Wrażenia z ciekawej wycieczki pozostaną w pamięci i mimo, że pogoda nie była najładniejsza dobry humor nas nie opuszczał. Po wycieczce został przeprowadzony konkurs. Nagrodzeni zostali: K.Kuchciak, P.Kasiewicz, Ł.Sowa, K.Sowa, P.Kocot.

ŚWIĘTO ZIEMII

Dnia 10 pażdziernika uczniowie klasy III c pod opieką wychowawcy mgr Małgorzaty Kloczkowskiej wzięli udział w sesji młodzieżowej zorganizowanej z okazji ,,Święta drzewa” przez Wydział Ekologii w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 30 września uczniowie klas IIIc i IIIb pod opieką mgr Małgorzaty Kloczkowskiej i mgr Jolanty Bartochy wyruszyli nad Pogorię III w Dąbrowie Górniczej w celu wzięcia udziału w Akcji ,,Sprzątanie Świata”.