REKRUTACJA 2018/2019 !!!

Informacja dla rodziców uczniów

klas III i VI szkół podstawowych

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej informuje, że rozpoczęły się w naszej szkole zapisy dzieci do klasy czwartej i siódmej na rok szkolny 2018/2019.

Rodzice uczniów obecnych klas III i VI wszystkich dąbrowskich szkół podstawowych niezależnie od miejsca zamieszkania mają prawo do złożenia wniosku o przyjęcie dziecka od 1 września 2018 roku do klasy IV lub VII szkoły podstawowej powstałej z przekształcenia gimnazjum.

Termin składania wniosków upływa z dniem

15 marca 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy do kontynuacji nauki przez Państwa dzieci

w Szkole Podstawowej nr 7, która powstała po przekształceniu Gimnazjum nr 1.

Wnioski będzie można składać od 5 lutego 2018 r. w godzinach 7.30 – 15.00 w sekretariacie szkoły.

Wniosek do pobrania

Zarządzenie Prezydenta Dąbrowy Górniczej

Informacja dla rodziców/opiekunów prawnych uczniów obecnych klas III i VI szkół podstawowych

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im Hogona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej informuje, że rozpoczęły się zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 do 15.00.

Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2018/2019 (plik do pobrania)

W miarę możliwości prosimy o drukowanie zgłoszeń dwustronnie.
Do zgłoszenia proszę dołączyć kserokopię aktu urodzenia.

Składanie zgłoszeń dla uczniów z obwodu szkoły od 1 lutego 2018 r.

Wykaz ulic należących do obwodu Szkoły Podstawowej nr 7:
- Traugutta
- Kołłątaja
- Orzeszkowej
- Księdza Grzegorza Augustynika bez nr 11a i 17a,
- Cieplaka bez nr 1b, 1c, 1d 1e
- Królowej Jadwigi nr od 1 do nr 6b i nr.: 10, 21, 25, 27, 29, 31, 33
- Wojska Polskiego nr od 1 do 26,
- 1 Maja od nr 1 do 24
- Reymonta  od nr 1 do  19

Szanowni Rodzice!

Drodzy Uczniowie!

• Posiadamy doskonałą lokalizację - jesteśmy szkołą w samym centrum miasta.

• Dysponujemy świetną kadrą nauczycielską.  Mamy doskonale wyposażone pracownie dydaktyczne. Posiadamy nowoczesne zaplecze sportowe (wyremontowana, duża sala gimnastyczna, nowe boisko szkolne).

• Prowadzimy dokumentację szkolną za pomocą dziennika elektronicznego, dzięki czemu uczniowie i rodzice posiadają stały dostęp do ocen, frekwencji i terminarza z zaplanowanymi sprawdzianami, kartkówkami i ważnymi wydarzeniami.

• W naszej szkole uczeń nie jest anonimowy - dbamy o dobro i rozwój każdego dziecka.

• Zapewniamy specjalistyczne wsparcie pedagoga, logopedy i psychologa szkolnego.

• Nasi uczniowie osiągają liczne sukcesy w prestiżowych konkursach przedmiotowych i konkursach ogólnopolskich.

• W szkole działają liczne koła zainteresowań np. koło plastyczne, Klub Europejski, koło ekologiczne, koło dziennikarskie, koła  historyczne. Radiowęzeł szkolny nadaje cotygodniowe audycje, gazetkę szkolną wydają uczniowie pod patronatem "Dziennika Zachodniego".

• Prężnie działa również samorząd uczniowski, który organizuje dyskoteki i liczne konkursy.

• Angażujemy się w akcje charytatywne: każdego roku organizujemy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bierzemy udział w akcji Szlachetna Paczka, działamy w wolontariacie, m.in.  PCK, "Pola Nadziei", "Lekarze Nadziei", wspieramy zaprzyjaźnione domy dziecka, działamy w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci.

• Organizujemy ciekawe wycieczki krajowe, w tym również dłuższe wyjazdy integracyjne, np. tygodniowe  pobyty nad morzem (jesteśmy otwarci na propozycje rodziców klas młodszych odnośnie organizacji "zielonej szkoły").

• Każdego roku  organiujemy wyjazdy w ramach akcji "Poznajemy Europę" do wybranych stolic europejskich (byliśmy już w Rzymie, Paryżu, Londynie, Amsterdamie, Kopenhadze i planujemy zwiedzanie następnych stolic).

• Bierzemy udział w inicjatywach o zasięgu europejskim, dzięki czemu uczniowie mogą doskonalić  znajomość języka angielskiego: współpracujemy ze szkołą w Hull w Wielkiej Brytanii, a także  bierzemy udział w przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży projekcie „EuroWeek –  Szkoła Liderów”.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!